Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Marec 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Vyhlásenie o prístupnosti

Pocet prístupov: 14144024

Výber uchádzačov začal


Výber uchádzačov začal

V pondelok 12. júla 2010 začal desaťdňový maratón výberového konania pre uchádzačov, ktorí prejavili záujem o službu v 5. pluku špeciálneho určenia. Výberového konania sa zúčastňujú 44 uchádzači z útvarov a zariadení ozbrojených síl SR i dvaja súčasní príslušníci pluku, ktorí majú záujem slúžiť na bojovom úseku pluku.

 Po registrácii a poučení o bezpečnostných opatreniach počas celého výberu privítal adeptov na pôde žilinských výsadkárov plukovník gšt. Ľubomír Šebo, veliteľ pluku. Poprial im veľa šťastia a najmä pevné zdravie. Zdravie v spojení s fyzickou a psychickou kondíciou budú najskúšanejšími z celého radu vlastností, daností a schopností jednotlivcov. Uchádzačov v Žiline privítalo neprívetivé, veľmi teplé a slnečné počasie, ktoré sa môže stať násobiteľom všetkých zdolávaných záťaží.

 Cieľom výberového konania do pluku je vybrať príslušníkov OS SR pre potreby 5. pluku špeciálneho určenia - jednotky určenej pre plnenie úloh špeciálneho určenia. Počas výberového konania sa zisťujú, okrem fyzickej kondície jednotlivcov, ich vlastnosti - najmä ich odhodlanie, disciplína, motivácia, charakter a súdržnosť. Výberové konanie je rozdelené pre dve skupiny uchádzačov - pre záujemcov o službu v bojových jednotkách a záujemcov o službu v zabezpečovacích jednotkách pluku. Výberové konanie má dve časti, prvá je určená pre obe skupiny uchádzačov, druhá je určená len pre záujemcov o službu v bojovej jednotke.

 Prvá časť, trvajúca tri dni, je venovaná najmä testom fyzickej zdatnosti. Druhá časť trvá sedem dní a má rámec komplexného zamestnania v teréne. Jej úlohou je preverenie fyzickej a psychickej vytrvalosti, sily, obratnosti a riešenie krízových situácií.

 Odstúpiť z výberového konania je možné na vlastnú žiadosť, napríklad pre nedostatok motivácie, prípadne zo zdravotných dôvodov.

 Podmienkami pre zaradenie profesionálnych vojakov do výberu v zmysle rozkazu náčelníka Generálneho štábu OS SR sú minimálne dva roky výkonu dočasnej štátnej služby profesionálneho vojaka OS SR, zdravotná klasifikácia "A" a žiadateľ musí byť plavec.


Výber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začalVýber uchádzačov začal

Autor: 5. pšu - npor. Mário Pažický , Foto: 5. pšu - npor. Mário Pažický - Dátum: 12.07.2010
Čítanosť: 63159
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share